“Ciao” Ramos, ylli 60 milionësh mund të zbarkojë në “Santiago Berenabeu”

16:44 | 14 Dhjetor 2018

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez ka identifikuar mbrojtësin e Bayern Munichut, David Alaba si një objektiv i transferimit në sezonin 2019, raporton Don Balon përcjell ORAinfo.

Shefi i Los Blancos beson se ekipi duhet të sjellë përforcime mbrojtëse dhe ka qenë prej kohësh një admirues i futbollistit austriak.

Alaba, është një lojtar i zhdërvjellët i aftë për të funksionuar kudo në të katër anët dhe si një mesfushor, me një vlerë aktuale të tregut prej 60 milion euro (£ 54 milion, $ 68 milion)./ORAinfo/

Komento: