City e Barca e kanë gati klauzolën për Griezmann, kush do ta marr yllin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

City e Barca e kanë gati klauzolën për Griezmann, kush do ta marr yllin

20:57 | 16 Maj 2019

Man City rivalizon Barcën.

Antoine Griezmann është lojtari që po bart vëmendjen më të madhe ditëve të fundit, pasi bëri të ditur se do të largohet nga Atletico Madrid.

Emri i lojtari po lidhet ngushtë me një kalim të mundshëm tek Barcelona, pasi edhe gjatë vitit të kaluar ishte afër marrëveshjes me katalanët.

Lojtari ka një klauzolë liruese prej 120 milionë eurove, të cilën skuadra katalane është e gatshme ta paguaj, por së fundmi ata po hasin në rivalitet me Man City.

‘Sport’ raporton se kampionët e Premierligës do të jenë të gatshëm të paguajnë 120 milionët për fituesin e Kupës së Botës, transmeton lajmi.

‘Citizens’ janë duke u përgatitur që të reformojnë forcat në fazën e sulmit të skuadrës, dhe francezi shihet si ideali për ta transferuar.

Mbetet të shihet nëse Griezmann do të zgjedh për Manchester City apo Barcelona, ose nëse ai do të tërhiqet edhe nga ofertat e skuadrave si Bayern Munich apo PSG.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!