City e “çmoton” Arsenalin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

City e “çmoton” Arsenalin

19:32 | 03 Shkurt 2019

Ka përfunduar me fitore të vendasve derbi mes Man City dhe Arsenalit.

Mancester City ka arritur të fitojë ndaj Arsenalit me rezultatin 3:1. Golat për Cityn janë shënuar nga Aguero. Pikërisht Aguero shënoi plot 3 gola, të gjitha të ekipit vendas.

Për Arsenal shënoi Koscielny. Pas fitores, City afrohet me Liverpoolin. City ka tashmë 59 pikë, kurse Liverpool ka 61. Por të kuqtë kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Komento: