Çka po ndodh me shëndetin e Angela Merkle, dridhet për herë të tretë para mediave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Çka po ndodh me shëndetin e Angela Merkle, dridhet për herë të tretë para mediave

13:56 | 10 Korrik 2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është dridhur për herë të tretë për pak javë para medaive.

Ajo sot është dridhur gjatë takimit me kryeministrin finlandez Antti Rinne.

Trupi i Merkelit dridhej ndërsa qëndroi me Rinne gjatë nderimeve ushtarake në mbërritjen e tij.

Kancelarja gjermane nuk ishte mirë më 27 qershor, kur ajo qëndronte pranë presidentit gjerman Frank-Ëalter Steinmeier në një ceremoni për të emëruar një ministër të ri të Drejtësisë.

Por Merkel ishte deklaruar para mediave se ndihet mirë me shëndet.

Pothuajse e njëjta skenë u zhvillua ndërsa Merkel e mirëpriti presidentin e Ukrainës Volodimir Zelensky dhjetë ditë më parë.

Merkel qëndroi pranë Zelensky në diell, ndërsa grupi ushtarak luajti himnet e Gjermanisë dhe Ukrainës kur ajo filloi të dridhej.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!