Çka po ndodh tani në Shqipëri, njerëzit dalin në rrugë!

18:31 | 10 Dhjetor 2018

Shqipëria po përballet me portesta të mëdha. Pas asaj të studentëve në Tiranë edhe në disa shtet po protesohet.

Në Shkodër po zhvillohet një protestë kundër qeverisë, me protestuesit që kanë bllokuar hyrjen e qytetit.

Në Kavajë protestuesit kanë bllokuar autostradën Durrës-Rrogozhinë.

Ata janë ndalur me automjetet e tyre në autostradë, ndërsa shprehen se janë në mbështetje të studentëve dhe po ashtu protestojnë për çmimin e naftës.

Pas një ore, protesta në Kavajë u mbyll dhe qarkullimi i makinave iu rikthye normalitetit.

Edhe në Lezhë, pasditen e së hënës, banorët kanë dalë në protestë. /tch

Komento: