‘Çmendet’ Bayern, ofron 80 milionë euro për këtë mbrojtës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Çmendet’ Bayern, ofron 80 milionë euro për këtë mbrojtës

13:53 | 25 Dhjetor 2018

Atletico Madrid ia ka bërë të qartë Bayern Munich se mbrojtësi Lucas Hernandez nuk do të shitet në janar.

Kampionët e Bundesligës thuhet se janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lirimit të Lucas prej 80 milionë eurosh, pasi ata synojnë të mbyllin hendekun ndaj udhëheqësve aktualë Borussia Dortmund, përcjell ORAinfo.

Por Atletico e ka bërë të qartë se fituesi i Kupës së Botës nuk do të lejohet të largohet deri në verën e hershme.

Bayern nuk ka pasur sivjet një sezon eëdhe aq të mirë dhe mbrotja e tyre është parë si e dobët dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit gjerman janë duke tentuar që të sjellin një mbrotjës të madh.

Bayern momentalisht në renditjen në Bundeslig renditet e dyta, 6 pikë pas Borussia Dortmund. /ORAinfo/

Komento: