‘Çmendet’ bota e futbollit: Zbulohet oferta 160 milionëshe për Milinkoviçin

17:25 | 09 Janar 2019

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito pretendon se ai hodhi poshtë 160 milionë euro për Sergej Milinkoviç-Saviç të Lazos.

“Unë nuk mendoj se asnjë President tjetër në futbollin botëror do ta kishte bërë atë që bëra”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

Milinkoviç-Saviç ishte i lidhur ngushtë me lëvizjet në disa nga klubet më të mëdha të Evropës verën e kaluar, por përfundimisht nënshkroi një kontratë të re me Lazion dhe Lotito e bëri të qartë se ishte i angazhuar në ndërtimin e një ‘fituesi’ të Biancocelestit.

“Ne duam të ndërtojmë një skuadër fituese dhe ta forcojmë atë, jo ta dobësojmë atë”, tha ai në një shkollë në Romë në ditëlindjen e 119 të klubit të tij.

“Po të kisha një mendim tjetër, do të kisha shitur Milinkoviç për 160 milionë euro, diçka që nuk e bëra. Unë nuk mendoj se asnjë President tjetër në futbollin botëror do të kishte bërë atë që bëra”, është shprehur ai

Lotito më pas iu përgjigj planeve të Matteo Salvinit për të reformuar procedurat e sigurisë në futbollin italian.

“Ashtu siç tha ministri Salvini, përgjegjësia është personale, kështu që të gjithë marrin përgjegjësinë për sjelljen e tyre”, shtoi ai. /ORAinfo/

Komento: