‘Çmendet’ Higuain, pështyn brenda tunelit të Manchester City – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Çmendet’ Higuain, pështyn brenda tunelit të Manchester City

17:59 | 11 Shkurt 2019

Para humbjes turpëruese të Chelsea 6-0 nga Manchester City në stadiumin Etihad dje, Gonzalo Higuain ka humbur kontrollin nga nervoza duke pështyrë në rrugën e tij drejt fushës përmes tunelit.

Higuain arriti në Stamford Bridge nga Milan në një marrëveshje fillestare të kredisë dhe ka bërë mirë që kur arriti, duke shënuar dy herë në lojë kundër Huddersfield dhe duke bërë mirë ndryshe, përcjell ORAinfo.

Por veprimi i Higuain ka shkaktuar kundërthënie, ndërsa maskotët e vështronin atë me mosbesim, ndërsa ai pështyu në tokë në tunel, kur ai po bënte rrugën e tij drejt fushës në Etihad.

Ndryshe, Chelsea ka bërë humbjen më të thellë këtë sezon 6:0 kundër Manchester Cityt. /ORAinfo/

Komento: