“Çmendet” Inter, pranon ta shesë yllin 50 milionësh

23:59 | 23 Janar 2019

Sipas AS, Interi ka vendosur një çmim prej 45 milionë euro për shërbimet e Ivan Perisic derisa ai ka pranuar se dëshiron të largohet në afatin e janarit.

Manchester United është parë si destinacion i mundshëm i tij i ardhshëm në kohët e fundit, por Atletico Madrid janë gjithashtu të interesuar, me trajnerin Diego Simeone një admirues i mprehtë i yllit kroat përcjell ORAinfo.

Perisic ka kontribuar me tre gola dhe dy asiste ne 18 ndeshje te Serie A per Interin këtë sezon./ORAinfo/

Komento: