“Çmendet” Juventusi, ofron 85 milionë për këtë lojtar

16:00 | 03 Qershor 2019

Juventusit, kanë bërë një ofertë të madhe për mbrojtësin e Ajax, Matthijs de Ligt, raporton Tuttosport.

19-vjeçari ka tërhequr interes nga e gjithë Europa pasi ka drejtuar Ajaxin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në UEFA, përcjell ORAinfo.

Besohet se klubet si kampionët spanjollë FC Barcelona, kampionët francezë Paris Saint Germain (PSG), gjigantët e Premier League Manchester United dhe gjigantët gjermanë FC Bayern janë të interesuar në blerjen e shërbimeve të holandezit, një klient i Mino Raiola.

Agjenti italian po shtyn për të gjetur marrëveshjen më të mirë të mundshme për klientin e tij. Një vit më parë ai vizitoi kompleksin e trajnimit të Juventusit me De Ligt por Zonja e Vjetër nuk ishte në gjendje të arrinte një marrëveshje ekonomike me Lancers.

De Ligt është gjithashtu duke u identifikuar si lojtar i përsosur nga Juventusi për të forcuar linjën e tyre mbrojtëse dhe për këtë arsye kanë bërë një ofertë në rajon prej 85 milion euro./ORAinfo/

Komento: