“Çmendet” Juventusi, vjen dy transferime përnjëherësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Çmendet” Juventusi, vjen dy transferime përnjëherësh

11:43 | 15 Maj 2019

Juventusi njoftohet se ka bërë kontakt për të nënshkruar mbrojtësin e Tottenham Hotspur, Toby Alderweireld.

Alderweireld rinovoi kontratën e tij në Spurs deri në verën e vitit 2020, pasi kontrata e tij e mëparshme kishte një klauzolë zgjatjeje.

Ai ka qenë i lidhur me një lëvizje në Manchester United, me Juventusin gjithashtu duke u përpjekur për ta rrëmbyer atë.

Një raport nga Calciomercato thotë se Alderweireld i është ofruar Juventusit, ndërsa Fabio Paratici aktualisht po shqyrton një lëvizje të mundshme për yllin belg.

Alderweireld ka një klauzolë lirimi prej 30 milionë eurosh aktualisht dhe jo vetëm atij, por edhe Kieran Trippier gjithashtu ka trokitur në dyert e Juventusit për pyetjen nëse edhe mund të vijë në Torino në verë./ORAinfo/

Komento: