“Çmendet” Juvenusi, ofron 12O milionë për yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Çmendet” Juvenusi, ofron 12O milionë për yllin e madh

00:00 | 14 Prill 2019

Juventusi po përgatit një ofertë verore prej 120 milionë për yllin e Benfica, Joao Felix, thotë Tuttosport.

Ylli 19-vjeçar është një nga yjet të Evropës dhe interesi për të do të rritet vetëm pas sulmit të tij të Europa League këtë javë, përcjell ORAinfo.

Manchester United thuhet se po dëshiron talentin portugez, por Juventusi po e përcjell dhe beson se mund të përfitojnë nga marrëdhënia e tyre me bashkatdhetarin e tij dhe shokun e tij Jorge Mendes, Cristiano Ronaldo, për të përmirësuar shanset e tyre.

Benfica, megjithatë, nuk do ta lërë të largohet për një pagesë të ulët se sa 120 milionë euro në lirimin e tij./ORAinfo/

Komento: