“Çmendet” Manchester United, ofron 120 milionë për yllin që e kërkon Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Çmendet” Manchester United, ofron 120 milionë për yllin që e kërkon Juventus

22:45 | 21 Maj 2019

Manchester United, po konsideron seriozisht të vendosë një ofertë për yllin e Benficës, Joao Felix. 19-vjeçari ka pasur një sezon të pabesueshëm në Liga NOS dhe në ligën e Europa, ku ai u bë lojtari më i ri për të shënuar ndonjëherë një hatrick në garë.

Gazeta portugeze Record pohon sot se klubi i Manchesterit është gati të shkaktojë klauzolën e lirimit që aktualisht qëndron në 120 milion euro, për të transferuar atë, përcjell ORAinfo.

Juventusi gjithashtu po monitoron shumë nga afër situatën dhe me lidhjet me Ronaldon që nga koha e tij me Felixin thuhet të jetë shumë i intriguar nga perspektiva e të luajturit me idhullin e tij si në klub ashtu edhe në atë ndërkombëtar.

Atletico gjithashtu ka regjistruar kohët e fundit një interes për ta nënshkruar atë si një zëvendësim për Griezmannin e lidhur me Barcelonën./ORAinfo/

Komento: