‘Çmendet’ Milan, largon lojtarin e njohur falas

11:14 | 09 Dhjetor 2018

Që kur u kthye nga magjia e tij e kredisë në Genoa, Andrea Bertolacci ka pasur pak kohë duke luajtur nën urdhrat e Gennaro Gattuso në Milano.

Prandaj, klubi mund të kërkojë të shesë mesfushorin, ndoshta tashmë në janar.

Në fakt, siç raportohet nga Gazzetta, Genoa dhe Bologna janë të interesuar në shërbimet e tij. duke pasur parasysh se Milan tashmë ka siguruar sgërbimet e Paqueta, ndërsa duke kërkuar edhe mesfushorë të tjerë, Bertolacci mund të detyrohet të largohet.

Kontrata e tij përfundon në verë dhe nuk do të ripërtërihet, që do të thotë që rossonerët mund ta lenë të largojnë lojtarinnë janar falas, ose për një pagesë shumë të vogël.

Bertolaci sivjet ka pasur minutash shumë të shkurtë të inkuadrimit për klubin kuqezi. /ORAinfo/

Komento: