“Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie

16:16 | 13 Shkurt 2019

Ashtu si një vit më parë. Ndër të pranishmit e sotëm të formacionit të Milanit është Franck Kessié, mesfushor i ri, por tashmë shumë i rëndësishëm për ndeshjet e kuqezinjve.

Kessié që kur ai u transferua në Milanello, saktësisht në qershor 2017, u konsiderua së pari nga Vincenzo Montella dhe pastaj nga Gennaro Gattuso një lloj i paprekshëm përcjell ORAinfo.

Një “mbret” i mesfushës, duke parë se edhe këtë sezon minutazha e tij është rritur , me 2357 minuta të totalizuar deri tani në fushën midis kampionatit dhe garave të kupës.

Një transferim në verë nuk mund të përjashtohet nga PSG për Kessie, e Milanin do të marrë në konsideratë çdo propozim që tejkalon 30 milionë euro./ORAinfo/

Komento: