“Çmendet” Milan, po e shet yllin e madh të skuadrën për një dështak

16:30 | 23 Janar 2019

Tiemoue Bakayoko po impresionon me Rossonerët.

Francezi kishte një fillim të vështirë, por performancat e tij janë përmirësuar gjatë dy muajve të fundit dhe AC Milan tani po mendon se si ta bëjë lëvizjen e tij të përhershme në fund të sezonit përcjell ORAinfo.

Gjigantët e Serie A kanë një mundësi për të blerë 35 milionë euro, një tarifë që mund të shkaktohet vetëm nëse Rossonerët kualifikohen për Ligën e Kampionëve.

Sipas Il Corriere dello Sport, megjithatë, Bakayoko mund ta bënte Milanin e tij të përhershëm edhe në rast të kualifikimit të Europa League. Gazeta italiane, në fakt, sugjeron se AC Milan mund të shesë Franck Kessié në fund të sezonit, në mënyrë që të përfundojë paratë e nevojshme për të nënshkruar Bakayoko në një marrëveshje të përhershme./ORAinfo/

Komento: