“Çmenduri” në Spanjë: Reali largon nga ekipi Jovicin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

“Çmenduri” në Spanjë: Reali largon nga ekipi Jovicin

12:00 | 14 Gusht 2019

Real Madrid është i përgatitur të lejojë Luka Jovic të largohet në një marrëveshje kredie, vetëm disa muaj pas nënshkrimit për 60 milion euro, thonë mediat.

Marca citon raportet në “dy gazetat kryesore të Serbisë”, të cilat të dyja shpërthejnë lajmet se sulmuesi nuk i ka bërë përshtypje Zinedine Zidane në para-sezon, përcjell ORAinfo.

Serbi i është bashkuar Los Blancos në një marrëveshje 60 milion euro nga Eintracht Frankfurt, por nuk ka të ngjarë të jetë një startues i rregullt i skuadrës së parë këtë sezon përpara Karim Benzema.

Sulmuesi shënoi 17 gola në 25 Bundesliga në sezonin e kaluar, më shumë se kushdo tjetër në ndarje përveç Robert Lewandowski, ndërsa ai gjithashtu shënoi 10 gola në Europa League gjatë skuadrës së tij drejtimin në gjysmëfinale./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!