Conte në Inter, “eliminon” këtë super lojtar nga lista e merkatos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Conte në Inter, “eliminon” këtë super lojtar nga lista e merkatos

22:46 | 16 Maj 2019

Ai pritet të zyrtarizohet brenda fundit të gushtit.

Antonio Conte do të jetë trajneri i ardhshëm i Inter-it, sepse projekti i zikaltërve ka qenë më i miri i mundshëm.

Ai pritet të zyrtarizohet brenda fundit të gushtit dhe sapo të jetë arritur kualifikimi në Champions League, do të fillojë planifikimi i merkatos së verës.

Për sa i takon mbrojtjes, sipas “Corriere dello Sport”, Danilo duket se është në avantazh kundrejt gjithë të tjerëve. Duke përfshirë këtu edhe Darmian, të cilin Conte ka vendosur ta eliminojë nga lista e shpenzimeve të zikaltërve, transmeton telesport.

Contë e konsideron lojtarin e United shumë mbrojtës dhe aspak të përshtatshëm me skemat e tij.

Me përjashtim të surprizave, domethënë, Darmian do të duhet të gjejë një ekip tjetër, ndoshta gjithmonë në Serinë A, duke parë se është gati të kthehet me vrap në Itali.

Komento: