Conti-Milan, vjen lajmi tronditës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Conti-Milan, vjen lajmi tronditës

18:55 | 09 Shkurt 2019

Davide Calabria nesër mbrëma do të jetë në San Siro për ndeshjen, Milan-Cagliari.

Duket se kthimi i Andrea Conti u shty përsëri përcjell ORAinfo.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, ka edhe një herë dorën e fatkeqësisë në mes.

Conti nuk do të jetë i pranishëm për shkak të lëndimit të vogël të muskujve, për të bërë që Gennaro Gattuso të mos e konsideronte atë për garat e fundit dhe angazhimin e nesër.

Lojtari është rikuperuar, por duhet të marrim parasysh edhe konkurrencën e fortë: Kalabria nga njëra anë, tani një siguri për Rino, i cili ka parasysh performancën e vazhdueshme dhe të rëndësishme, dhe Ignazio Abate nga ana tjetër që duke i dytë në fazën mbrojtëse./ORAinfo/

Komento: