Cristiano Ronaldo zbulon përforcimin e ri të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Cristiano Ronaldo zbulon përforcimin e ri të Juventusit

13:02 | 09 Janar 2019

Cristiano Ronaldo ka zbuluar përforcimin e ri të Juventusit.

Portugezi tani në Juventus, ka treguar se Zonja e Vjetër do ta transferojë yllin e Bayern Munche, David Alaba përcjell ORAinfo.

Ylli austriak ka qenë për disa sezone duke kërkuar të largohet nga Bayern Munich, ku ai është mbajtësi i padiskutueshëm, për të provuar fatin e tij në një ekip të lartë nga jashtë.

Madridi dhe Barcelona ishin të gatshëm të ofrojnë deri në 60 milionë euro për një lojtar të madh , me përvojë, dhe shumë vite përpara – ai është vetëm 26 vjeç – dhe që mund të luajë gjithashtu në qendër, prapa ose mesfushor.

Por Juventusi do të jetë ekipi që do të bëjë gjithçka për ta transferuar atë. Klubi italian ka qenë më i shpejti për të mbyllur një marrëveshje me lojtarin dhe vetëm mbetet për të arritur një marrëveshje me Bayernin./ORAinfo/

Komento: