Cutrone dëshpëron të gjithë: Doja të luaja në old Trafford – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Cutrone dëshpëron të gjithë: Doja të luaja në old Trafford

12:49 | 08 Shkurt 2019

Sulmuesi i Milanit Patrick Cutrone ka zbuluar pesë modele të tij në futboll të cilët janë Filippo Inzaghi, Robin van Persi, Luis Suarez, Paolo Maldini dhe Alvaro Morata.

Duke folur për La Repubblica të premten, Cutrone gjithashtu tregoi një histori për dëshpërimin e tij për të luajtur në Old Trafford si një i ri, konfirmoi dëshirën e tij për Milanin për të qëndruar në San Siro dhe zbuloi ‘stimujt’ që i ishin dhënë nga Gennaro Gattuso.

“Kur isha 14 vjeçe, lëndova veten kur shkova për të kapur një top në një kamp pushimi në Puglia”, shpjegoi 20-vjeçari. Përcjell ORAinfo.

“E kam prerë veten nën sqetull. Kam vazhduar të luaj, por një muaj më vonë kam pasur një infeksion gjatë një turneu në Manchester.

“Unë u operova nën anestezi totale nga një mjek Sikh, pastaj fillova të lutem për De Vecchi, trajnerin tim:, ka thënë ai.

“Nuk mund të humbasim në Old Trafford, një stadium legjendar si San Siro. Unë shpresoj se Milan dhe Inter nuk lëvizin. Ju frymëzoni historinë atje. Kjo ju jep një ndjenjë të papërshkrueshme”.

“Gattuso na jep stimujt e duhur. Milan po luan mirë. Trajnimi është e vetmja mënyrë për ta bindur atë që t’ju lejojë të luani më shumë”.

“Idolat e mi janë cilido që shënon shumë gola, kështu Morata, Inzaghi, Van Persie, Suarez. Maldini është gjithashtu një idl i imi”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: