Cutrone tregon një sekret për Higuain

21:50 | 17 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Milanit Patrick Cutrone ndjen përfitimin e lojës me Gonzalo Higuain.

“Unë gjithmonë e shikoj me atë në trajnim”, tha ai.

Argjentinasi u bashkua me Rossonerët në huazim nga Juventusi në verë, dhe ndërsa ai ka shkuar gjashtë ndeshje pa gol, ndikimi i tij ende ndihet në Milanello.

“Definitivisht, për shembull, Higuain me ndihmon shumë”, tha Cutrone për Tuttomercatoëeb, përcjell ORAinfo.

“Unë gjithmonë e shikoj atë në trajnim, përpiqem të mësoj disa gjëra dhe të përmirësohet çdo ditë.

“Falënderoj Gattuson dhe stafin e tij, unë do të përpiqem të përmirësoj edhe më shumë”, tha Cutrone. /ORAinfo/

Komento: