Dafina në protestë për 16 vjeҫaren nga Drenasi, iu prek me fjalët e saj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dafina në protestë për 16 vjeҫaren nga Drenasi, iu prek me fjalët e saj

14:45 | 07 Shkurt 2019

Dafina Zeqiri është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë.

Ajo po vazhdon me veprimtarinë dhe koncertet e saj në Kosovë, shkruan ORAinfo.

Sot ajo ka qenë pjesë e protestët për 60 vjeҫaren nga Drenasi.

“Bac edhe sa thirrje”- është motoja që mbanë në duar Dafina.

Ndër të tjera ajo ka thënë edhe disa fjalë dhe ka dhënë një mesazh.

” Kjo protetste eshte pak, krahas asaj cka duhet bere per t’u parandaluar dhe ndeshkuar dukurite e tilla ne vendin tone, ku vajzat, si ato te reja ne moshe, e poashtu edhe me te rritura, ngacmohen seksualisht, dhunohen, e mbi te gjitha, nuk kane as ku te ankohen ose te kerkojne ndihme. Edhe ndihma e kerkuar kthehet ne ankth. Eshte dashur te gjithe te marrin pjese ne kete proteste dhe jo te perfundoje me kaq! Duhet te gjithe ti bashkohen iniciatives se nisur, me shprese qe ndonje dite do te behet mire!!”- ka shkruar ajo./ORAinfo/

Komento: