Dalin detajet të reja, ja si e humbi jetën Sala – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dalin detajet të reja, ja si e humbi jetën Sala

15:17 | 11 Shkurt 2019

Futbollisti Emiliano Sala vdiq nga plagët në kokë që mori pasi aeroplani që po fluturonte u rrëzua në Channel përcjell ORAinfo.

Rezultatet e një ekzaminimi pas vdekjes u zbuluan në një hetim në vdekjen e tij, i cili u hap dhe u shty deri më 6 nëntor në Gjykatën e Dorset Coroner.

Një hetim nga Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore mund të zgjasë nga gjashtë muaj deri në një vit.

Në anën tjetër familja e pilot David Ibbotson thonë se ata “vetëm duan atë në shtëpi pasi që £ 150,000 janë mbledhur në dy ditë për një kërkim të ri./ORAinfo/

Komento: