Dalin fotot, ky është përforcimi i ri i Juventusit

18:30 | 08 Janar 2019

Juventusi është afër mbylljes së një marrëveshje shkëmbimi me Genoa që përfshin Stefano Sturaro dhe Cristian Romero përcjell ORAinfo.

Edhe pse, Sturaro u huazua te Sporting Lisbon në Portugali këtë verë të kaluar, ai nuk u zhvillua mjaft për shkak të një dëmtimi në gjunjë që e mbajti atë jashtë fushës. Tani që lojtari është rikthyer, ai është afër kthimit në klub që ai të jetë një yll.

Juve dhe Genoa janë afër pranimit të një marrëveshjeje shkëmbimi që përfshin Sturaro dhe Romero, pasi një takim u mbajt më parë për të arritur një zbulim të madh në bisedimet për të njëjtën gjë.

Të dyja palët u takuan me një hotel të shquar në Milano për të përshpejtuar negociatat dhe Genoa tani është pranë dhënies së dorëheqjes nga Sturaro në një marrëveshje kredie fillestare me një mundësi për ta nënshkruar atë në një bazë të përhershme verën e ardhshme./ORAinfo/

Komento: