Dalin pamje të frikshme: Kështu i shpëtoi ortekut, skijatori në Brezovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dalin pamje të frikshme: Kështu i shpëtoi ortekut, skijatori në Brezovicë

08:39 | 27 Janar 2019

Brezovica dhe skijimi në të, shpesh di të jetë edhe i rrezikshëm.

Adonis Sejdiu, një skiator nga Ferizaj gjatë vitit 2015 kishte arritur të shpëtojë për mrekulli pas një orteku në Brezovicë.

Në një video të postuar në rrjetet sociale, Sejdiu shihet teksa shpëton mrekullisht nga një ortek me përmasa të vogla në vendin turistik kosovar.

Ai ishte rrëzuar nga një shkëmb i lartë rreth 7-8 metra, por shpëtoi pa lëndime.

Ndryshe, Adonisi është tifoz i sporteve ekstreme.

Komento: