Dalin pamjet e të të dyshuarit për sulm në Kopenhagë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dalin pamjet e të të dyshuarit për sulm në Kopenhagë

23:00 | 03 Korrik 2022

Sot Kopenhaga është goditur nga një ngjarje e rëndë.

Janë publikuar në rrjetet sociale pamje nga momenti i tmerrshëm i sulmit me armë në qendrën tregtare të Kopenhagenit.

Në video shihet i dyshuari për sulm. Policia arrestoi në vendngjarje një 22 vjeçar të armatosur me armë automatike, ndërkohe që motivet e sulmit janë ende të paqarta. Megjithatë, autoritetet nuk përjashtojnë dhe pistën e terrorizmit.

Ende nuk është e qartë se sa viktima ka pasur nga ky sulm i rëndë në kryeqytetin danez.

Komento: