Dalin pamjet, kështu u prangosen disa persona në veri të Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dalin pamjet, kështu u prangosen disa persona në veri të Kosovës

08:33 | 28 Maj 2019

Një aksion i madh i Policisë së Kosovës është duke u zhvilluar në veri të Kosovës.

Mediat serbe raportojnë se pjesëtarët e njësisë speciale ROSU kanë hyrë sot në mëngjes në lagjen e Boshnjakëve dhe kanë prangosur një pjestar të policisë të nacionalitetit serb.

Prangosje pati edhe në pjesë tjera të veriut të Kosovës përfshirë Zubin Potokun ku po ashtu është arrestuar një pjestar i policisë i nacionalitetit serb.

Këto janë pamjet e prangosjeve të publikuara nga “Novosti”.

Komento: