Ddraft-marrëveshja e dialogut me Serbinë, Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ddraft-marrëveshja e dialogut me Serbinë, Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme

08:03 | 26 Dhjetor 2018

Qeveria e Kosovës ditë me parë ka miratuar draft-marrëveshjen për dialogun me Serbinë.

Sot me fillim nga ora 10:00 Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar draft-marrëveshjen e përgatitur nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë.

Në rendin e ditës është vetëm një pikë: Diskutim mbi dokumentin e përgatitur nga Qeveria e Republikës së Kosovës, si “Draft marrëveshja gjithëpërfshirëse midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë”.

Komento: