De Ligt “buzëqeshë”, gjiganti evropian ofron 85 milionë për të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

De Ligt “buzëqeshë”, gjiganti evropian ofron 85 milionë për të

11:20 | 29 Maj 2019

Paris Saint-Germain janë gati të konkurrojnë me Barcelonën për nënshkrimin e Matthijs de Ligt këtë verë.

Parisianët mbetën të zhgënjyer në përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Frankie de Jong më parë këtë vit, me mesfushorin duke përfunduar në Barcelonë, përcjell ORAinfo.

PSG është e vendosur të mos lejojë të njëjtën gjë të ndodhë me De Ligt dhe janë të gatshëm të marrin pjesë me € 85 milion për të nënshkruar me adoleshentin.

Kjo mund të jetë një pengesë për Barçën, i cili mund të mos jetë në gjendje të barazojë ofertën e Ligue 1./ORAinfo/

Komento: