De Ligt shokon Barcelonën me këtë përgjigje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

De Ligt shokon Barcelonën me këtë përgjigje

12:30 | 27 Maj 2019

Matthijs de Ligt i ka dhënë shpresat Manchester Unitedit pasi pohoi së fundmi se Barcelona nuk është klubi i tij i ëndrrave.

De Ligt kohët e fundit ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në Manchester United, disa javë pasi dukej sikur një lëvizje drejt Barcelonës dukej gjithçka, përcjell ORAinfo.

Lojtari i Ajax është i njohur të jetë një nga lojtarët më të mirë të rinj në botë sot.
Në një intervistë me NOS kohët e fundit, De Ligt foli për të ardhmen e tij.

“Sigurisht shumë po shkruhen. Unë mendoj se ka qenë si kjo gjatë gjithë vitit dhe unë nuk jam duke u mashtruar nga ajo. Unë nuk jam aq i shqetësuar saqë kaq shumë janë shkruar. Frenkie de Jong tashmë e di se po shkon në një klub të ri. Jo më. Kjo është”.

“Nuk është një klub që është i interesuar, jo. Nëse kam një klub ëndërrash? Jo, nuk kam një klub ëndërr jashtë Ajax. Ishte gjithmonë ëndrra ime për të luajtur në Ajax. Kam pasur sukses dhe jam i lumtur për këtë”, ka thënë ai

“Po po nuk është vetëm një klub që është i interesuar për mua. Por për sa kohë që unë jam i kontraktuar me Ajax do të luaj për Ajax”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: