De Ligt ‘tradhton’ Barcelonën, ja ku po transferohet

13:31 | 07 Qershor 2019

Gjigantët francezë Paris Saint-Germain njoftohet se po kërkojnë të ofrojnë dyfishin e asaj që Barcelona po ofronte për të riun Ajax Matthijs de Ligt.

Mbrojtësi holandez është bërë një nga lojtarët më të kërkuar të Evropës, me klubet si Barcelona, PSG dhe Manchester United pas tij, përcjell ORAinfo.

Dje, De Ligt shënoi për Holandën në fitoren 3-1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale të Ligës së UEFA-s.
PSG janë gati të ofrojnë 15 milionë euro për sezonin dhe po kërkojnë të bëjnë gjithçka që duhet për të nënshkruar ndjesinë e Ajax këtë verë.

Oferta e pagës e Barcelonës ishte 5-7 milionë euro në sezon dhe oferta e transferimit të tyre për Ajax ishte 75 milionë euro.

PSG gjithashtu e ka bërë të qartë se ata do të jenë të gatshëm të ofrojnë 90 milionë euro për palën holandeze.

Leonardo ka marrëdhënie të shkëlqyera me Mino Raiola dhe kjo do të ndihmojë PSG në negociata. /ORAinfo/

Komento: