Deklarata e Thaҫit për taksën ndaj Serbisë, kundërshtohet edhe nga Zëvendësministri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Deklarata e Thaҫit për taksën ndaj Serbisë, kundërshtohet edhe nga Zëvendësministri

10:21 | 07 Janar 2019

Pak kohë më parë, Qeveria e Kosovës mori vendim për vendosjen e taksës prej 100% për produktet serbe.

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani, ka thënë se taksa 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës nuk është vënë që të hiqet.
Ai ka shtuar se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia, hap mundësinë për të diskutuar dhe jo anasjelltas.

Këto komente, Ramadani i ka bërë në profilin e tij në ‘Facebook”, pas premtimeve të dhëna nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, që nëse Serbia njeh pavarësinë e Kosovës ka mundësi të hiqet taksa 100 për qind.

Shkrimi i plotë i Burim Ramandanit:

Taksa 100 për qind nuk është vënë për t’u hequr pa ndryshuar plotësisht rrethanat. Njohja e Serbisë për shtetin e Kosovës, sipas 17 shkurtit 2008, hap mundësinë për të diskutuar, jo anasjelltas.

Siguria Kombëtare nuk vihet në kalkulime.

Komento: