Depay-Milan, vjen lajmi “bombë” nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Depay-Milan, vjen lajmi “bombë” nga Italia

16:32 | 03 Shkurt 2019

Milan, thuhet se janë gati të kthehen në përpjekje për të nënshkruar me ish-lojtarin e Manchester United dhe yllin e Lyons, Memphis Depay.

Holandezi është bërë një futbollist i jashtëzakonshëm që nga ardhja e tij në Francë dhe në një intervistë të kohëve të fundit me Helden, ai përmendi disa nga klubet që ai do të dëshironte të bashkohej nëse ai largohet nga Lyon. Çuditërisht, Memphis nuk e përmendi United dhe as nuk e përmendi AC Milan përcjell ORAinfo.

Në fund të fundit, Milan ka qenë pas tij që kur pronësia kineze ishte në krye të klubit. Dhe ai mbetet një objektiv, thotë një raport nga Calciomercato./ORAinfo/

Komento: