Deputetët i kap uria, molla, banane, milka e CocaCola në seancën e Kuvendit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Deputetët i kap uria, molla, banane, milka e CocaCola në seancën e Kuvendit

21:12 | 02 Shkurt 2019

Mollë banane, çokollatë, jogurt e pije, janë vetëm disa nga gjërat që po servohen në seancën e Kuvendit.

Seanca e Kuvendit të Kosovës po zhvillon një seanca maratonike, të nisur qysh në orët e para të mëngjesit të sotëm.
Nga ora 11:00 e deri në këto orë të mbrëmjes Kuvendi ka debatuar për 5 projektligje, ndërsa që ende nuk ka arritur tek projektligji për buxhetin që është edhe pika kryesore e kësaj seanca.

Deri në orën 20:00, Kuvendi ka miratuar Ligjin për Paga, Projektligji për administratën publike dhe agjencitë e pavarura, dhe po diskutohet ende për projektligjin për dialogun.

Orët e gjata të seancës dhe pa pauza kanë bërë që deputetët të ushqehen brenda sallës së Kuvendit.Në mesditë ishte vet kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ai që kërkoi nga administrata që të sjellin në Kuvend ushqimin për deputetët, shkruan GazetaBlic.E në orët e mbrëmjes PSD ka “shtruar edhe një sofër të dytë”.

Mollë banane, çokollatë, jogurt e pije, janë vetëm disa nga gjërat që shihen në tavolinat e Partisë Social Demokrate.

Komento: