Deputetja e Vetëvendosjes e quan Stavilecin naiv dhe injorant

22:30 | 08 Maj 2019

Deputetja e VV-së, Arbërie Nagavci e ka quajtur naiv dhe injorant Blerand Stavilecin.

Ky reagim erdhi pas deklaratave të Blerand Stavilecit për qëndrimin e deputetes Saranda Bogujevci rreth nismës për tribunal.

Sipas Nagavcit, Stavileci është treguar naiv dhe ka për qëllim mosdeklasimin e farsës së shefit të tij, Kadri Veselit.

“S’po mundem të besoj se shefi i kabinetit të Kadri Veselit, Blerand Stavileci është kaq naiv dhe s’po kupton se çfarë po sqaron Saranda Bogujevci në lidhje me idenë për Tribunalin për krimet e Serbisë.

Kjo ndodh kur duhet të luash rolin e injorantit për të mos deklasuar tërësisht farsen e rradhës së shefit të tij”, ka shkruar Nagavci në Facebook.

Postimi i plotë:

S’po mundem të besoj se shefi i kabinetit të Kadri Veselit, Blerand Stavileci është kaq naiv dhe s’po kupton se çfarë po sqaron Saranda Bogujevci në lidhje me idenë për Tribunalin për krimet e Serbisë.

Kjo ndodh kur duhet të luash rolin e injorantit për të mos deklasuar tërësisht farsen e rradhës së shefit të tij.

Hipokritët Vs Heroinat si Saranda, Vasfije dhe shumë qytetarë tjerë të këtij vendi që betejat i bënë pa asnjë përkrahje nga institucionet e vendit.

Komento: