Derbi Milan-Inter,ja çfarë vendimi kanë marrë tifozët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Derbi Milan-Inter,ja çfarë vendimi kanë marrë tifozët

21:24 | 15 Mars 2019

Milan-Inter,ja çfarë vendimi kanë marrë tifozët nerazurrë
Si zakonisht, Inter Curva Nord do të shfaqë koreografinë e tyre në derbin e Milanit, i cili do të luhet të dielën në mbrëmje.

Këtë herë, tifozët e Nerazzurrit u detyruan të diskutonin me policinë para se të merrnin një vendim përcjell ORAinfo.

Siç raportohet nga një deklaratë nga Curva, ata morën leje nga Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, për të shfaqur një tifo të dedikuar për tifozin, Daniele Belardinelli, i cili humbi jetën vitin e kaluar gjatë ndeshjes mes tifozëve Inter dhe Napoli.

Tifo do të shfaqë fytyrën e Belardinelli dhe do të shfaqet para ndeshjes ashtu si zakonisht. Duke pasur parasysh se sa e rëndësishme është ky derbi, me siguri do të sjellë shumë emocione për të dyja palët, pasi ajo që ndodhi është padyshim një tragjedi./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!