Dështoi me Muruelin dhe Ibrahimovicin, ja cilin sulmues e do me çdo kusht në janar Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështoi me Muruelin dhe Ibrahimovicin, ja cilin sulmues e do me çdo kusht në janar Milan

16:36 | 03 Janar 2019

Kërkimi i Milanit për një sulmues thuhet se i ka dërguar ata në ish-sulmuesin e Atletico Madrid Yannick Carrasco përcjell ORAinfo.

Sipas Corriere della Sera, Carrasco është ‘ideja më e fundit’ e Milanit për afatin e transferimit të janarit pas humbjes së Cesc Fabregas, Zlatan Ibrahimovic dhe Luis Muriel.

Gazeta shkruan se 25-vjeçari “nuk po përjeton një magji emocionuese në karrierën e tij”, pasi u transferua në Kinë vitin e kaluar dhe “mund të shtyjë për një kthim në Evropë” këtë muaj.

Carrasco filloi karrierën e tij në Monako, duke i ndihmuar ata të përfundonin të dytin në Ligue 1, përpara se të bashkoheshin me Atletin në verën e vitit 2015.

Ai shënoi 23 gola në 124 paraqitje për skuadrën e Diego Simeone, por u transferua në klubin kinez vitin të kaluar./ORAinfo/A

Komento: