Dështoi me paraqitje në Europa League, Milan merr vendim të papritur për Reina – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështoi me paraqitje në Europa League, Milan merr vendim të papritur për Reina

20:01 | 04 Janar 2019

Pas dështimit të kalimit tuje në Europa League, Milan do të përpiqet të shkojë përpara në Kupën Italiane.

Të shtunën, më 12 janar në Marassi kundër Sampdoria në portë për rossonerët do të jetë Pepe Reina për të mbrojtur në favor të Rossonerëve përcjell ORAinfo.

Në Seria A portieri spanjoll nuk ka pasur shumë paraqitje, derisa në Europa League ai ka pasur më shumë mundësi.

Kujtojmë se Më 15 maj 2018, u njoftua se Reina do të shkonte në rivalët e Serie A A.C. Milan. Marrëveshja u zyrtarizua më 2 korrik 2018 dhe nënshkroi një kontratë tre-vjeçare me rossonerët./ORAinfo/

Komento: