Dështon transferim i lojtarit të Barcelonës te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështon transferim i lojtarit të Barcelonës te Milani

12:42 | 26 Dhjetor 2018

Operacioni Denis Suarez për AC Milan nuk po realizohet.

Lojtari u propozua tek Rossonerët në javët e fundit dhe ka qenë në orbitën e klubit, por mesfushori 24-vjeçar nuk do ta realizojë një lëvizje në San Siro përcjell ORAinfo.

Pas sondazheve fillestare dhe idenë e agjentit për të ofruar lojtarin në Milano, Barcelona bëri të qartë se ata nuk janë të hapur për një hua me një mundësi për të blerë marrëveshje.

Klubi katalanas, në fakt, kërkon një angazhim të ndryshëm për të shitur Suarezin: një detyrim për të blerë lojtarin ose garancitë e shpengimit me një numër të konsiderueshëm prej vetëm 18/20 milionë eurosh.

Milani, nga ana tjetër, gjithmonë e ka konsideruar mundësinë e një kredie me të drejtën e riblerjes, si të gjitha operacionet e mesfushës, edhe më shumë duke pasur parasysh ngurtësinë e marrëdhënieve me UEFA në afat të gjatë./ORAinfo/

Komento: