Dështon transferim i trajnerit të madh te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështon transferim i trajnerit të madh te Milani

20:29 | 28 Maj 2019

Monako njoftoi se Leonardo Jardim do të mbetet në stolin e tyre të ardhshëm, duke e përjashtuar atë nga puna për Milanin.

Gennaro Gattuso dhe drejtori sportiv Leonardo të dy dhanë dorëheqjen sot, duke nxitur një revolucion të plotë në San Siro nën urdhrat e Ivan Gazidis,përcjell ORAinfo.

Opsionet për të zëvendësuar Gattuso përfshijnë Simonin Inzaghi të Lazos dhe shefin e SPAL Leonardo Semplici, edhe pse është raportuar sot se Semplici ka rënë dakord të mbetet në rolin e tij aktual.

Jardim ishte ndër favoritët, por këtë mbrëmje drejtori i Monacos, Oleg Petrov njoftoi se do të vazhdojë edhe me skuadrën e Ligës 1, edhe në sezonin e ardhshëm./ORAinfo/

Komento: