Dështon transferimi i “Bishës” te Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështon transferimi i “Bishës” te Real Madrid

17:01 | 26 Maj 2019

Luka Joviç, u tha që do të bashkohej me Real Madridin, por sulmuesi i Eintracht Frankfurt dëshiron të transferohet në Premier League ose Serie A do sepse këto kampionate i përshtatej më mirë.

Ylli i Serbisë i bëri përshtypje në Europa League këtë sezon dhe shënoi në San Siro, përcjell ORAinfo.

Megjithëse shumica e raporteve vunë në dukje drejt transferimit të Real Madridit, ai duket se ka ide të ndryshme.

“Fizikisht Bundesliga kërkon shumë. Pasi luajti kundër Chelseas dhe Interit në Ligën e Evropës, mendova se Premier League ose Serie A do të më përshtaten mirë.
“Mënyra se si luajnë ato skuadra përshtatet me qasjen time.”

21-vjeçari u bashkua me Eintracht Frankfurt nga Benfica në një hua me mundësi për të transferuar transfertën për pak më shumë se 7 milion euro.
Ai ka çmimin prej 60 milionë euro në sajë të 27 golave të tij dhe shtatë asistimeve në 48 ndeshje konkurse./ORAinfo/

Komento: