Dështon transferimi i Donnarumas në Greqi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dështon transferimi i Donnarumas në Greqi

10:07 | 25 Janar 2019

Portieri i Milanit Pepe Reina thuhet se pësoi një dëmtim të muskujve, duke bllokuar kalimin e propozuar të Antonio Donnarumma në Olimpiakos.

Antonio, vëllai më i vjetër i portierit Gianluigi Donnarumma, po mbyllte një veprim në Greqi, por Sky Sport Italia pretendon se nuk është më kështu, përcjell ORAinfo.

Transmetuesi shpjegon se Reina përballet me 2-3 javë me një problem muskulor dhe do të vlerësohet nga stafi mjekësor i Rossonerëve të premten.

Donnarumma bëri dy paraqitje për Diavolo sezonin e kaluar, sidomos duke i ndihmuar ata me Interin vitin e kaluar në kuadër të Coppa Italia.

Megjithatë, 28-vjeçari nuk ka parë ndonjë veprim të ekipit të parë këtë term dhe është quajtur “parazit” nga disa tifozë të Milanit, të cilët sugjeruan se atij i ishte dhënë vetëm një rrogë prej 1 milion euro për të mbajtur Gianluigin të lumtur. /ORAinfo/

Komento: