Dështon transferimi i super-lojtarit te Milani

19:37 | 11 Janar 2019

Stefano Sensi, është një cak i gjatë i AC Milan dhe Rossonerët janë të vendosur të marrin yllin italian në afatin kalimtar të transferimit të janarit përcjell ORAinfo.

Neroverdi megjithatë nuk dëshiron të dërgojë Sensi në Milan në dritaren aktuale të transferimit pasi Diavolo mund të nënshkruajë vetëm registin premtues për huazimin e huasë me opsion për të blerë, një formulë që Sassuolo nuk dëshiron të përdorë për transferimin e lojtarit .

Kësisoj rossonerët duhet të presin deri në verë për ta realizuar transferim e tij në San Siro./ORAinfo/

Komento: