Dështon transferimi i yllit të madh te Reali

11:22 | 25 Shkurt 2019

Mbrojtësi i Portoit, Eder Militao, është përjashtuar të premten mbrëma, pas shkeljes së kodit disiplinor të klubit.

21-vjeçari ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në Real Madrid, te ekipi i Santaigo Solarit i cili i gatshëm për të konfirmuar nënshkrimin e tij në fund të sezonit, megjithatë kjo histori do të jetë një shqetësim përcjell ORAinfo.

Sipas një raporti në gazetën portugeze O Jogo, klubi mori masa kundër tij pasi u kap jashtë në një party në orët e vogla si pjesë e ditëlindjes së shokut të Portoit Luisao.

Klubi ende duhet të konfirmojë se sa kohë do të zgjasë pezullimi i tij, me ndeshje të mëdha kundër Benfikës dhe Romës./ORAinfo/

Komento: