Detaje të reja, ordinanca ku u detyrua të abortonte nxënësja nga Drenasi e… – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Detaje të reja, ordinanca ku u detyrua të abortonte nxënësja nga Drenasi e…

21:06 | 07 Shkurt 2019

Ordinanca e gjinekologut Fehmi Ahmeti është pa licencë.

Gjinekologu Fehmi Ahmeti ka punuar pa licencë në ordinancën e tij, ndërsa nuk ka pasur as kushte mjekësorë për të kryer abort.

Pas inspektimeve të Inspektoratit Shëndetësor të Ministrisë së Shëndetësisë është konstatuar se ordinanca e gjinekologut Fehmi Ahmeti “Kestrina” në Prishtinë është pa licencë.

Po ashtu në këtë ordinancë nuk ka pasur as kushte për të kryer abort.

Këto të dhëna janë konfirmuar për Gazetën Shneta nga Kryeinspektorja Ardita Baraku.

“Ju konfirmoj se inspektorët e Inspektoratit Shëndetësor kanë inspektuar ordinancën e gjinekologut Fehmi Ahmeti dhe është konstatuar se ordinanca ka qenë pa licencë. Poashtu është konstatuar se nuk ka pasur kushte për të kryer abort”, ka deklaruar Baraku për Gazetën Shneta.

Poashtu raportohet se gjinekologu Ahmeti është arrestuar nga Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme.
Hetimet dhe inspektimet në ordinancën e tij po kryhen pas kryerjes së abortit të vajzës nga Drenasi, e cila poashtu dyshohet të jetë viktimë e abuzimit nga polici Vesel Veseli nga Drenasi.

Komento: