Diego Simeone – Manchester United, lajm ‘bombë’ nga Anglia

10:05 | 13 Janar 2019

Manchester United është në kërkim të trajnerit të ri pas shkakrimit të Jose Murinhos.

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone shihet si alternativë e Pochettino.

Drejtuesit e djajve të kuq kanë kontaktuar Diego Simeonen, për të parë interesimin e tij rreth drejtimit të klubit të Manchesterit.

Ata janë duke tentuar të gjëjnë një trajner afatgjatë, dhe
objektivi kryesor i tyre është trajneri i Tottenham, Pochettino.

Mirëpo, drejtuesit e Tottenhamit nuk janë në gjendje ta lënë të lirë trajnerin e tyre, kështu që djajtë e kuq menjëherë kanë nisur të gjejnë alternativa tjera.

Komento: