Dikur barti fanellën e Milanit, sot rikthehet prapë në Seria A

18:07 | 13 Janar 2019

Juraj Kucka, pritet në Parma për të përfunduar transferimin e tij nga Trabzonspor gjatë 24 orëve të ardhshme.

Sky Sport Italia, La Gazzetta dello Sport dhe Sportitalia të gjitha konfirmojnë se klubi turk i ka dhënë lejen që Kucka të rikthehet në Seria A, përcjell ORAinfo.

Ai duhet të kryejë testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën në qershor 2022.

Kucka kthehet në Serie A, pasi që më parë ai ka luajtur për Genoa dhe Milano nga 2011 në 2017./ORAinfo/

Komento: