Dikur ishte yll te Milani, sot ai po transferohet pa asnjë cent në Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dikur ishte yll te Milani, sot ai po transferohet pa asnjë cent në Seria A

21:13 | 06 Janar 2019

Lojtari i Trabzonspor ,Juraj Kucka thuhet se është afër kthimit në Serie A italiane.

Sipas SportItalia, një marrëveshje është pothuajse në vend midis Kucka dhe Parma që do të shikonte ish-mesfushorin e Milanit të kthehej në ligën italiane përcjell ORAinfo.

Kucka do të bashkohet me Parma si një agjent i lirë pasi ai është afër përfundimit të kontratës së tij me Trabzonspor.

Mesfushori sllovak në Superligen turke ka pasur këtë sezon vetëm 8 ndeshje./ORAinfo/

Komento: