Dimri i vërtetë po vjen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dimri i vërtetë po vjen

18:59 | 26 Dhjetor 2018

Meterologët parashikojnë ulje të temperaturave në ditët në vijim, ku mund të thuhet se dimri i ‘vërtetë’ po vjen.

Gjatë ditëve në vijim në vendin tonë pritet të mbajë mot më stabil, pa të reshura, ndërsa mengjeseve edhe me ngrica.

Siç njofton Prishtina Ëeather, temperaturat minimale do të jenë nga -5 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 4 deri në 6 gradë Celsius, përcjell gazetametro net.

27.12 – Mot kryesisht me diell, kohëpaskohe edhe me vransira. Në mëngjes ngrica.

28.12 – Mot pjesërisht i vranët, por me intervale me diell. Në mëngjes ngrica.

29.12-30.12 – Në fundjavë në mëngjes ngrica, gjatë ditës mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Të shtunën rreth viseve malore mundësi për reshje të dobëta bore.

31.12 – Mot më i ftohtë, kryesisht me vransira dhe erë. Kohëpaskohe mundësi për reshje të dobëta bore, e gjatë ditës të përziera edhe me shi.

Komento: